פינוואלה – Pinnawala, הפילים של סרי לנקה

פינוואלה - Pinnawala, הפילים של סרי לנקה

דיברנו בבית אתמול, כולם בסדר. ונראה שיורד גשם, פינוואלה – Pinnawala, אבל מזג האוויר התיישר. כלומר, ירד גשם פחות בבוקר תה , המארחים שלנו נותנים לנו מידע חברתי כלכלי על טיול משפחות לסרי לנקה. יש ביטוח לאומי חובה פינוואלה לתקציבים בלבד. הפרטיים משלמים 12%, עובדים 8% מהמשכורת, והסכום מופקד בבנק השקעות. כאשר העובד פורש הוא מקבל את כספו בחזרה בבת אחת. גיל פרישת גברים: 55 שנים, נשים 50 שנים. שעבד במלון פרש עם הכסף שהוא קיבל קנה מכונית שבה הוא מקבל תיירים על טיולים אופציונליים. עם מערכת המס הם נשארים יותר טוב מאיתנו, הם משלמים מראש 5% ולווסת את התעריף השטוח בהתאם למחזור וצריך לשלם מס הממשלה (מע מ) כי הוא כרגע 10%, אבל גדל ברציפות בשנים האחרונות. . היום הוא יום הפיל באזור קאנדי יש מפעלים שבהם אתם יכולים ללכת ולראות את הפילים משוחררים, אולי אפילו לטייל Pinnawala.
אנו שואלים  כמה זה עולה לנו סיור שם, אנחנו שומעים כמות מפוחדת שוב, אז אנחנו חוזרים לשוק מגדל השעון כדי לנהל משא ומתן. בדרכנו לתחנת הרכבת, אנחנו חושבים שאולי טיול משפחות לסרי לנקה היום נוכל להתמודד עם הכרטיסים לאלה. עד התחנה שאנו רואים בו בית סוהר, היה זה יום הביקורים אז ראינו זנב של כמה מאות מטרים ואנחנו רק את המחשבה שבפנים. בסרי לנקה כמו באינדונזיה ובמלזיה הסחר בסמים הוא עונש מוות. בתחנה אנחנו מוצאים את אותה תשובה-"לא" קצר. אנו מבקשים רכבת  Pinnawala (היכן שחוות הפילים נמצאות) ואפילו להשאיר אחת באמנות עכשווית.
עשרים דקות אנחנו לוקחים כרטיסים 140 Rp-1.20 USD וללכת לרציף. עכשיו בעקבות השיעור על הרכבת בסרי לנקה-כמעט בלתי אפשרי עבור האירופי אם זה לא מטפס מהתחנה ההתחלתית. ברוב הרכבות יש רק מחלקה 2 ו-3 כלומר תנאי נסיעה על המושב תפס על כיסא קשה, עומד על המסדרון או תלוי ברכבת. , מה להגיד על מזוודות, אין מקום לזה. אתה צריך לקנות כרטיס גם בשבילם כמובן שהכל מיסט על ידי מחיר קטן להפליא לטיול. הצלחנו להבהיר שהרכבת והאוטובוס יכולים לשמש רק במקרים מוגבלים, ושאנחנו חייבים לשכור "טנדר" עם נהג ליעדים הבאים. יצאנו מהתחנה וחזרנו למגדל השעון, כאן אנו לוקחים את הנהג שתמורת 3000 רופיות לוקח אותנו לבית היתומים של פילים שבהם אנו רואים פילים בכל המצבים שלהם: כביסה בנהר על ידי (מאמן פילים) או תיירים, לעבוד, לרכוב עם התיירים על סוסים.

בכל מקום, כל משרת טוב מושך את תשומת לבך לתת טיפ, זה הדבר המטריד ביותר, לאחר כרטיס הכניסה הוא ענק 2000 רופי/אדם (18 USD) לסיור של 15 דקות. מחיר הכניסה לזרים שונה מזה של התושבים. בכל אופן זה כיף לראות פילים, סרי לנקה הם כהים יותר מאשר אלה ביבשת אסיה כי הם אפורים יותר. הם המקומיים שהשתלטו על הגורים מהלידה, דואגים להם ומאמנים אותם.